سرپرستار: نوشين زارعی

آماده نمودن بيماران جهت سزارين، زايمان طبيعی، نظارت بر نوزادان کم وزن، پراکلامسی، خونريزی، مخاطرات زايمانی، مانيتورينگ قلب جنين و نيز اجرای شيردهی در این بخش صورت می گيرد.
اتاق عمل زايمان شامل 9 پرستا، 4 نیروي خدمات، اتاق پذيرش، اتاق درد، اتاق زايمان، اتاق خونريزی بعد از زايمان می باشد.


ویژگی هاي اتاق عمل میلاد:
- از مهم ترین ویژگی های اتاق عمل میلاد، وجود بخش زنان و زایمان، اتاق زایمان، بخش نوزادان و اتاق عمل زنان در کنار یکدیگر بوده که باعث سهولت و تسریع در امر ارائه خدمات و درمان بیماران می شود.
- کلیه پرسنل اتاق عمل اعم از پرستاران بیهوشی، پزشک بیهوشی و خدمات، خانم می باشند لذا آرامش کامل جهت مادر باردار و یا سایر بیمارانی که تحت اعمال جراحی مختلف زنان قرار می گیرند، فراهم می شود.
- کلیه وسایلی که مورد استفاده بیماران قرار می گیرد اعم از وسایل بیهوشی شامل (لوله خرطومی، ماسک نوزاد و ...) و وسایل اتاق عمل شامل (گان ها و شان های مورد استفاده) یک بار مصرف بوده که خطر انتقال عفونت را به حداقل و شاید صفر می رساند.
- علاوه بر سیستم های گرمایشی و سرمایشی (فشار منفی) پتوهای برقی Dimme که روی تخت های جراحی می باشد موجبات آرامش بیمار را فراهم می آورند.
- نکته قابل توجه تماس پوست به پوست مادر و نوزاد (Skin to skin) در دقایق اولیه پس از تولد در اتاق بهبودی (ریکاوری) می باشد که این تماس موجب افزایش مقاومت بدن نوزاد در مقابل بیماری های مختلف و بالا بردن سطح ایمنی بدن او می شود. نوازد با بدن برهنه روی سینه مادر قرار می گیرد به طوری که بند ناف کاملاً در تماس با بدن مادر قرار بگیرد. این امر علاوه بر مقاوم ساختن بدن نوزاد موجب آرامش مادر و مقاومت در برابر درد می شود. از طرفی نوزاد دقایقی پس از تولد از اولین قسمت شیر مادر که آغوز می باشد بی بهره نخواهد ماند. شایان ذکر است این شرایط در محیطی فراهم می شود که یک ماما به عنوان مسئول "تغذیه نوزاد از شیر مادر" دلسوزانه و متعهد در مدت تعیین شده وقت کافی را صرف نموده و با صبوری و حوصله فراوان به همراه پرستار ریکاوری نوزاد را روی سینه مادر و مماس با بدن او قرار داده و فرصت می دهد تا نوزاد از شیر مادر تغذیه کند.
- پرسنل مجرب و کارآمد اتاق عمل قبل از انجام هر کاری آن را برای بیمار شرح می دهند تا از اضطراب و استرس او کم شود.
- وجود برانکاردهای هیدرولیکی در اتاق عمل باعث می شود تا هنگام انتقال بیماران بعد از عمل، کمترین درد احساس شود.

اتاق عمل میلاد


 
- فیلم برداری کامل از جراحی سزارین در صورت تمایل مادران باردار با بالاترین سطح کیفیت انجام می شود.
- جراحان مجربی که در این اتاق عمل حضور دارند نمونه گیری خون بند ناف و فوائد آن را به مادران باردار توضیح داده و آن ها را از نتایج مؤثر آن آگاه می سازند که این امر باعث شده در اکثر مواقع از طرف مؤسسه رویان جهت نمونه گیری از سلول های بنیادی تشریف بیاورند.
- وجود CSR (اتاق استریل مرکزی) با دستگاه جدید Belimed در داخل اتاق عمل این امکان را فراهم آورده تا با وجود تعدد و کثرت اعمال جراحی از نظر تجهیزات و وسایل استریل با هیچ گونه کمبودی مواجه نباشیم.
- وجود بخش نوزادان و NIcu در کنار اتاق عمل میلاد این امکان را فراهم می کند تا در صورت لزوم و در کمترین زمان نوزادی که پس از جراحی سزارین به هر دلیلی دچار مشکل شده به همراه پزشک اطفال سریعاً به NIcu منتقل شود.
- جهت کاهش درد مادران پس از جراحی بخش pain clinic در کلیه ساعات شبانه روز فعال می باشد.

شماره تماس مستقیم بخش : 7-82723495

 
sidebar-pic sidebar-pic sidebar-pic sidebar-pic sidebar-pic
آمار بازدید
  • کل بازدید : 13058732
  • بازدید امروز : 6614
  • بازدید دیروز : 8513
  • بازدید این ماه : 87651